ОПЕРАТОР ГАЗОИЗМЕРВАТЕЛНА СТАНЦИЯ за гр. Варна

ОПЕРАТОР ГАЗОИЗМЕРВАТЕЛНА СТАНЦИЯ

За наш клиент – международна компания за добив и пренос на природен газ, търсим опитен и мотивиран професионалист за позицията Оператор газоизмервателна станция

Основни отговорности
  • Осигурява непрекъсната работа на основното и спомагателно оборудване на газоизмервателната станция
  • Следи за нормалните технологични параметри и настъпили отклонения, като ги вписва почасово в журналите на машините и станционния журнал
  • При експлоатация на машините – поддържа оптимален режим на работа, анализира отклонения от номиналния и взема превантивни мерки срещу рискови режими
  • Извършва операции по контрол и поддръжка на инсталираното оборудване и измервателните съоръжения, а именно: Ежедневен оглед на машините и оборудването, спирателната арматура и уредите за контрол на налягане, качество и дебит на газа. Поддържане на зададените дебити
  • Предава за ремонт и приема от ремонт съоръженията, съгласно утвърдените правила, като не допуска изпълнение на газоопасни, огневи и други работи, застрашаващи безопасността на оборудването и персонала
  • Прави обход на станционното оборудване, проверява за пропуски на газ, масло, за ненормален шум и вибрации на машините
  • Участва в планови, извънредни и аварийни ремонти на технологичното оборудване
  • Изпълнява и други, свързани с длъжността му дейности според вътрешното разпределение на обекта
Изискван опит
  • 5 години трудов стаж на подобна позиция в индустриална среда, за предпочитане в областта на енергетиката
  • Опит в работата с контролни системи, ръчно и автоматично управление на спирателна и контролна арматура
Квалификация и компетенции
  • Подходящо образование – висше – инженерно, или средно-техническо
  • Умение за при четене на електрически и електронни схеми
  • Разпознаване и анализ на технически схеми и чертежи
  • Умения за работа с компютър
  • Познания за газови системи и КИП уреди е предимство
  • Познания за Нормативни актове и стандарти за реда и изискванията за извършване на монтаж и ремонт на оборудването са предимство
  • Желателни квалификации: II квалификационна група по ел. безопасност; удостоверение по Наредба за УБЕПРГСИУ за природен газ
Личностови особености
  • Комуникативни умения
  • Отговорност
  • Организационни умения
  • Аналитични умения
  • Умения за работа в екип
Компанията предлага
  • Фирмено обучение
  • Отлични условия на труд
  • Атрактивно възнаграждение и допълнителни социални придобивки
  • Възможност за кариерно и професионално развитие
  • Предизвикателна работа в престижна компания
  • Сменен режим на работа

Име

Фамилия

Телефон

CV

Други файлове

Твоят e-mail адрес

E-mail на твоя приятел

Текст, който да бъде добавен към обявата